ZELAZNY6 - WOJCIECH KRUPA to firma założona w 2008 roku przez wielokrotnego Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej, lidera Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY, pilota samolotów odrzutowych, pułkownika rezerwy, Wojciecha Krupę.
 W

Zajmujemy się doradztwem lotniczym, pełnym szkoleniem PPL(A) organizacją kursów doskonalących dla pilotów oraz pełnym przeszkalaniem na typ. Szczególne miejsce w naszej firmie zajmuje akrobacja samolotowa. Przeprowadzamy szkolenia na każdym z poziomów (BASIC, ADVANCED, UNLIMITED), przygotowujemy zawodników do udziału w zawodach na całym świecie, zapewniamy profesjonalną opiekę trenerską.

Dla pasjonatów lotnictwa organizujemy loty zapoznawcze samolotami akrobacyjnymi, prowadzimy wykłady w szkołach, udostępniamy nasze samoloty do sesji zdjęciowych...  

 

 

NASZA MISJA 

   

 

Od początku istnienia firmy, naszą misją jest szkolenie pilotów pod kątem zachowania maksymalnego bezpieczeństwa w powietrzu, potrafiących rzetelnie określić ryzyko wykonywania lotów i zdolnych do radzenia sobie w każdej niespodziwanej sytuacji.

 

Jako jedyni w Polsce, podczas szkolenia PPL(A) realizujemy kurs podstawowych figur akrobacyjnych (pętla, przewrót, spirala, korkociąg) przygotowujących adeptów lotnictwa do błyskawicznych reakcji w najbardziej nieprzewidywalnych warunkach.

 

Cyklicznie organizujemy kursy doszkalające z zakresu zachowania bezpieczeństwa, bierzemy aktywny udział w konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w lotnictwu na całym świecie.

 

Od 2013 do 2016 roku firma wraz z Politechniką Poznańską współtworzyła konsorcjum naukowe w ramach projektu AeroSafetyShow Demonstrator+ PL - inteligentny system nadzoru i bezpieczeństwa operacji lotniczych w czasie rzeczywistym. W wyniku wieloletnich prac powstał system ASSD+PL oraz GROUND SAFETY - system nadzoru operacji naziemnych portów lotniczych.

 

 

OSL ŻELAZNY6

 

 

Od momentu założenia firmy ŻELAZNY6 - WOJCIECH KRUPA funkcjonuje przy niej elitarny Ośrodek Szkolenia Lotniczego ŻELAZNY6, którego absolwenci każdego roku osiągają bardzo wysokie noty podczas egzaminów przeprowadzanych przez ULC zdobywając kolejne poziomy lotniczych uprawnień. Posiadamy certyfikację według międzynarodowych przepisów JAR szkoląc zgodnie z Europejskim Prawem Lotniczym (Joint Aviation Requirements), dzięki czemu zdobywane uprawnienia są obowiązującymi na terenie całej UE. Ośrodek jest pod stałą kontrolą ULC i firm nadzorujących sprawność samolotów (CAMO).

 

Kandydaci na pilotów szkoleni są według autorskich programów zatwierdzonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce. Szczególny nacisk kładziony jest na wykształcenie w przyszłym pilocie umiejętności pozwalających na zachowanie bezpieczeństwa w każdych warunkach. Jako jedyna szkoła w Polsce w trakcie szkoleń do licencji PPL(A), OSL ŻELAZNY6 umożliwia uczniom udział w podstawowym kurs akrobacyjnym  (nauka manewrów: pętla, przewrót, spirala, korkociąg). Adepci lotnictwa odybywając loty szkoleniowe na samolotach akrobacyjnych mają szansę zdobycia bezcennego doświadczenia w sterowaniu maszyną podczas dużych przeciążeń. Możliwość sprawdzenie własnych reakcji i zachowanie w trudnych - kontrolowanych warunkach  może w przyszłości uratować zdrowie a nawet życie.

 

Ze względu na realizowane przez nas cele szkolenia teoretycznego i praktycznego dbamy o to, aby wszyscy nasi instruktorzy posiadali jako standard minimum uprawnienia do akrobacji średniej.

 

Od 2010 roku siedziba OSL Żelazny6 znajduje się na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy koło Poznania. Dogodna lokalizacja pozwala na przeprowadzanie szkolenia praktycznego w okolicach Poznania i korzystanie z przestrzeni kontrolowanej TMA Poznań, lotniska kontrolowanego Ławica (EPPO), nadzorowanej ATZ lotniska Kobylnica oraz przy ciągłym wykorzystywaniu przestrzeni MATZ lotniska Krzesiny (EPKS) i Powidz (EPPW). Dodatkowym atrybutem jest możliwość wykonywania lotów szkolnych na tych lotniskach oraz sieci lądowisk wokół Poznania (Żerniki, Bednary czy Zborowo), a także nauka umiejętności omijania stref poligonów (np. Biedrusko) i parków narodowych (Wielkopolski Park Narodowy).

 

 

NASZE SAMOLOTY

 


 

O NAS

Created with WebWave CMS by w4malinie, zdjęcia: Marcin Huta, Jacek Waszczuk