ZELAZNY6 - WOJCIECH KRUPA to firma założona w 2008 roku przez wielokrotnego Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej, lidera Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY, pilota samolotów odrzutowych, pułkownika rezerwy, Wojciecha Krupę.
 W

Przeprowadzamy szkolenia na każdym z poziomów (BASIC, ADVANCED, UNLIMITED), przygotowujemy zawodników do udziału w zawodach na całym świecie, zapewniamy profesjonalną opiekę trenerską.

Dla pasjonatów lotnictwa organizujemy loty zapoznawcze samolotami akrobacyjnymi, prowadzimy wykłady w szkołach, udostępniamy nasze samoloty do sesji zdjęciowych... 

   

 

Od początku istnienia firmy, naszą misją jest szkolenie pilotów pod kątem zachowania maksymalnego bezpieczeństwa w powietrzu, potrafiących rzetelnie określić ryzyko wykonywania lotów i zdolnych do radzenia sobie w każdej niespodziwanej sytuacji.

 

Od 2013 do 2016 roku firma wraz z Politechniką Poznańską współtworzyła konsorcjum naukowe w ramach projektu AeroSafetyShow Demonstrator+ PL - inteligentny system nadzoru i bezpieczeństwa operacji lotniczych w czasie rzeczywistym. W wyniku wieloletnich prac powstał system ASSD+PL oraz GROUND SAFETY - system nadzoru operacji naziemnych portów lotniczych.

 

 

Od 2010 roku siedziba OSL Żelazny6 znajduje się na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy koło Poznania. Dogodna lokalizacja pozwala na przeprowadzanie szkolenia praktycznego w okolicach Poznania i korzystanie z przestrzeni kontrolowanej TMA Poznań, lotniska kontrolowanego Ławica (EPPO), nadzorowanej ATZ lotniska Kobylnica oraz przy ciągłym wykorzystywaniu przestrzeni MATZ lotniska Krzesiny (EPKS) i Powidz (EPPW). Dodatkowym atrybutem jest możliwość wykonywania lotów szkolnych na tych lotniskach oraz sieci lądowisk wokół Poznania (Żerniki, Bednary czy Zborowo), a także nauka umiejętności omijania stref poligonów (np. Biedrusko) i parków narodowych (Wielkopolski Park Narodowy).

 

 

NASZE SAMOLOTY

 


 

O NAS

Created with WebWave CMS by w4malinie, zdjęcia: Marcin Huta, Jacek Waszczuk